Menü Schließen

MicroStrategy’s Shares Jump with $250 Million Bitcoin Investment

Kapitał rynkowy firmy, wynoszący 1,2 miliarda dolarów, uczynił z tej inwestycji poważny zakład.

MicroStrategy, firma z branży oprogramowania dla biznesu, ogłosiła we wtorek, że w ramach „strategii alokacji kapitału“ zakupiła 21 454 Bitcoinów o wartości 250 milionów dolarów.

Notowana na NASDAQ z zaznaczonym MSTR, firma oczekuje „rozsądnego zabezpieczenia przed inflacją“ z tą krypto walutową inwestycją i ma nadzieję na dobry zwrot w przyszłości.

Najbardziej zróżnicowana publiczność na FMLS 2020 – Gdzie finanse spotykają się z innowacjami

„Nasza decyzja o zainwestowaniu w Bitcoin w tym czasie była po części spowodowana zbiegiem czynników makroekonomicznych wpływających na krajobraz ekonomiczny i biznesowy, który naszym zdaniem stwarza długoterminowe ryzyko dla naszego korporacyjnego programu skarbowego – ryzyko, którym należy się aktywnie zająć“, powiedział w oświadczeniu Michael J. Saylor, CEO MicroStrategy.

Obstawianie aktywów o dużej zmienności

Założona w 1989 roku firma z siedzibą w Wirginii ma łączną kapitalizację rynkową w wysokości 1,2 mld dolarów i odnotowała zysk w wysokości 34 mln dolarów w ubiegłym roku. Z tych liczb, inwestycja 250 milionów dolarów w aktywa cyfrowe wydaje się być śmiałym posunięciem, biorąc pod uwagę zmienny charakter Bitcoin.

Bitcoin osiągnął szczyt w wysokości około 20.000 dolarów w grudniu 2017 roku, ale potem osiągnął dno w wysokości około 3.500 dolarów w dwuletnim niedźwiedziu. Rynek aktywów cyfrowych wykazuje oznaki innego biegu byka i Bitcoin agresywnie testuje 12.000 dolarów znak oporu. W ciągu ostatnich 24 godzin, jednak krypto stracił 4,6 procent swojej wartości spadając poniżej 11.300 dolarów.

W szczególności, po ogłoszeniu, publicznie notowane akcje Mocrostrategy wzrosły w ostatniej sesji giełdowej o ponad 9 procent.

„Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin Up, jako najbardziej powszechnie akceptowana krypto waluta na świecie, jest niezawodnym magazynem wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o większym potencjale długoterminowego wzrostu wartości niż posiadanie gotówki“ – dodał Saylor.

„MicroStrategy uznało Bitcoin za uzasadniony składnik aktywów inwestycyjnych, który może być lepszy od gotówki i w związku z tym uczyniło Bitcoin głównym holdingiem w swojej strategii rezerw finansowych“.

Zwrócił również uwagę na słabnące fiaty spowodowane takimi czynnikami jak pandemia COVID-19, globalne ilościowe środki łagodzące, polityczna i inna niepewność ekonomiczna, ale byk na Bitcoina ze względu na jego zdecentralizowany model.

Chociaż inne firmy, w tym Overstock, również inwestują w aktywa cyfrowe, nagły skok MicroStrategy na Bitcoin i z tak dużym kapitałem był niespodziewany.